Valentínsky večer s ekonomickými ukazovateľmi (glosa)

Autor: Peter Rúfus | 14.2.2011 o 22:18 | (upravené 14.2.2011 o 22:28) Karma článku: 4,19 | Prečítané:  1139x

Tak. Prišiel som zo školy po krásnych deviatich hodinách. Najvyšší čas zasadnúť za počítač, otvoriť maily a čakať, aké prekvapko na človeka vyskočí. Ha! Mail od cvičiacej. A ďalší! Tri! Dnes sa prekonala... Aj jej kolegyňa napísala. Toto si vytlačte, toto nájdite, tu a tu, s pozdravom, ďakujem. Aj ja vám slečna, aj ja vám...

 www.sparklingadventures.com

       Tak si tlačím učtovnú osnovu pre podnikateľov. Vyhľadávam ekonomické ukazovatele v EÚ za posledných 20 rokov. Tlačím aj tie. Tých ale je, až mi po tej dobrej večeri zle došlo. Ešte si musím pripraviť investovanie mojich fiktívnych 30 000 eur do... do čoho? Nepovedali. Ani kde hľadať nepovedali. Ani čo si všímať, ako vkladať, čo je to vstupný poplatok? Pákový efekt? Nemali by nám vytvoriť nejakú intra-univerzitnú simuláciu trhu a tam každému účet, nech vidíme, ako peniaze pracujú? Vlastne nie, ja som na slovenskej univerzite, zabudol som.

       Už si spomínam. Hovorili, že pozrite si súčasnú cenu akcie a vynásobte ju množstvom akcií, ktoré chcete kúpiť. No toto. Postup hodný odborníka. Ešte, že chodím na VŠ. Na trhu práce prerazím. Moment... Nemal som dneš ešte niekde byť? Na čo som zab... Aha! Valentín! Skoro som na tento "sviatok" zabudol. Musím dokázať tej mojej, že ju ľúbim. Teda milujem. Milujem ju vôbec? Že či, ako koňa! Ale vlastne... Už si spomínam. Nemohla prísť. Horúčka jej prešla do nachladnutia, leží doma v posteli. V posteli, ktorá je odo mňa dvesto kilometrov vzdialená. Na sever, v jednom krásnom krajskom meste. Takže lístky do divadla aj rezervácia na stôl pre dvoch pri krbe mi padá, že? Hmm. Škoda. Ale nie je to až tak zlé. Minulý rok sa to stalo tiež. Dva dni pred. Chrípka či čo. Taktiež som rušil rezervácie.

      Zábavné. Väčšinu života som bol 14. februára sám. Teraz som tiež. A to mám priateľku. Na počudovanie, je to oveľa frustrujúcejšie, ako keď som bol sám a všetci naokolo chodili za ručičky. Ako mať medzi sebou stenu z nerozbitného skla. Vidíš ju, skoro sa jej dotýkaš, vídíš, ako dýcha... A predsa je tak ďaleko. Má svoje povinnosti, ja tiež. Veď sa vidíme raz za dva týždne, tak to je ok. Ale pre koho? Že vraj inak to nejde. Ale ja chcem, aby to išlo! Je mojim všetkým. 

      Hmm, to už je desať? Musím sa vrátiť k tým ukazovateľom. Zajtra som v škole jedenásť hodín. Potom šup-šup na španielčinu a odtiaľ chytro na tréning, to bude super. Doma o jedenástej a príprava na nasledujúci deň. Lebo opäť vstávam o šiestej a idem do školy na pol dňa. Juch. Ešte, že sa mi osem predmetov prekrýva a na štyri teda nemôžem chodiť. Inak sa to nedá zariadiť. Som len na slovenskej univerzite. Údajne je to môj problém. No nič. Dobrú.

      Láska? Ľúbim ťa!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?