Africká jar, ACTA, Gorila, Anonymous a koniec sveta.

Autor: Peter Rúfus | 27.1.2012 o 11:41 | Karma článku: 7,14 | Prečítané:  1702x

Čo majú tieto veci spoločné? Všetko? Nič? Nadväzujú na seba? Odvíjajú sa od seba? Sú si navzájom synonymami? Jedno zastrešuje všetky? Alebo je zložené z ostatných? Mayský kalendáropisec prišiel za svojim náčelníkom a spýtal sa ho: „Pane, na poslednom kamennom kotúči už došlo miesto na tesanie, niekedy koncom roka 2012." A čo mu na to odpovedal náčelník?

...že „nechaj to tak, v budúcnosti z toho bude ešte sranda."

Čo je vlastne koniec sveta? Pohroma a katastrofa biblických rozmerov, kedy svet mizne v plameňoch, ľudia skáču do Diablovho hrtanu a planéta sa rozpadá na kusy? Vesmírne teleso rútiace sa univerzom miliardy rokov, aby nakoniec poslalo modrú planétu do všetkých strán?

Čo ak je to však iný signál - signál konca jednej veľkej éry? Konca ľudskej zaslepenosti, hlúposti a ignorácie? Konca doby, kedy ľudia majú vstať z kresiel a vyliezť zo svojich ulít, aby si uvedomili, čo sa okolo nich robí a aká slučka sa uťahuje?

Tá škrtí z jednej strany naše posledné miesto úniku, virtuálny svet, ktorý sa nachádza v elektronických obvodoch okolo celej planéty. Z tej druhej nás dusí prehnitosť a skorumpovanosť vládnucich vrstiev, od saharských vládcov po tatranské končiare.

Niektorí do boja vyšli - s kameňmi a zbraňami. Iní s klávesnicami a binárnymi kódmi. Každý z nich má ideu, ktorej verí. Oni si to všetko uvedomili tak trochu skôr. A čo my? Budeme sedieť doma pred telkou a počúvať čiastkové polopravdy? Informácie vytrhnuté z kontextu? Leniví ukončiť obdobie slepoty a stádovitosti?  Nie sú práve aktuálne problémy sveta tým zlomovým bodom, o ktorom hovorila stará civilizácia?

Ak na tieto signály čoskoro nejako neodpovieme, tak sa hlboko obávam, že tento rok koniec sveta skutočne nastane...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?