Medvedík čistotný

Autor: Peter Rúfus | 4.3.2012 o 10:28 | (upravené 4.3.2012 o 10:45) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  251x

Dnes som si pri vás nepripravil príbeh z Británie, ale z mojej hlavy. Človek je tvor tvorivý a tak tvorí. Niekedy to môže byť vtipné, to je ten lepší prípad. Niekedy to môže byť ale trápne. Nuž, posúďte sami, kritika poteší .)

Bol to krásny deň. Slnko svietilo, na oblohe ani obláčik, vtáky spievali a na raňajky zjedol dvoch z nich. Umývali sa pri potoku a nedávali pozor.

Ich chyba, prebehlo v malom cicavcovom mozočku. Jeho žalúdok bol plný a viac ho netrápilo. Ešte dostal chuť na nejakú jašteričku ako dezert. Tie ale bývajú na druhej strane tej tvrdej šedej zeme.

Vybral sa preto na cestu. Nebude to trvať dlho a o chvíľu si pochutná. Len či bude schopný s tým plným bruchom tak rýchlo po nej skočiť. To ale vyrieši až na mieste.

Došiel k okraju lesa, prešmykol sa starou známou dierou v plote a vybehol na diaľnicu. Nevedel, že sa to volá diaľnica. Preňho to bola tvrdá šedá zem. Precupital jednu polovicu, podliezol kríky, ktoré boli medzi ňou a tou druhou.

Na druhej sa však zastavil. Niečo sa mu nezdalo. Začal ňuchať naokolo. Nič. Potom sa pozrel napravo. Nejaké veľké žlté čudo sa k nemu pomaly blížilo. Zaostril svoje malé očká a rozmýšľal, čo to tak môže byť.

Neprišiel ale na nič. Teda až na to, že sa vôbec neblíži pomaly. Vlastne ono je už tu. Zrazu bol zoči-voči nejakému čiernemu valcu. Všade naokolo to dunelo a hučalo a on nebol schopný pohybu.

Celý život žil s rodinkou hlboko v lese, no asi pred týždňom sa kvôli konkurencii presťahovali. A úspešne. Jedla tu mali dostatok a aj  tie jašteričky boli novinka. Chutná novinka.

Jediné, čomu nerozumel, bola tá tvrdá šedá zem. Jeho hlavička to nevedela spracovať, tak len po nej prechádzal. Zrazu na nej prvýkrát niečo uvidel, tak sa rozhodol, že si to pozrie zblízka.

Ten čierny valec sa mu v poslednej milisekunde vyhol. Zacítil silný prievan a musel privrieť očká. Keď ich však otvoril, zjavil sa pred ním druhý, rovnako čierny a rovnako hrozivý. Tento sa už neuhol a rozšklbal jeho nevinnú tváričku na maderu.

Zbadal len biele svetlo a hlavou mu ešte stihla prebehnúť otázka, ktorú si v podobnej situácii kladieme všetci. Čo sa to vlastne stalo?

(Text je výsledkom tvorivej činnosti jeho autora a z toho dôvodu je radený medzi autorské diela. Ochranu pred zneužívaním autorských práv poskytuje zákon č. 618/2003 Z.z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar zdržuje. Kočnerovho policajta neriešia

Policajný prezident tvrdil, že požiadal o správu, aby mohol zakročiť.

SVET

Bývalý populista Fico nás zradil, znie z Poľska aj Maďarska

Fico o budúcnosti v jadre EÚ hovoril už na jar, médiá si to nevšimli.


Už ste čítali?